SLC-24VDC-SL-A 24VDC SLC-24VDC-SL-A-24VDC SLC-24VDC DC24V 24V DIP4 1Pcs
★★★★★ 4.1 141 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by labenagroup.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Relays / Voltage Monitoring RelaysSLC-24VDC-SL-A 24VDC SLC-24VDC-SL-A-24VDC SLC-24VDC DC24V 24V DIP4 1PcsTheory : Electromagnetic RelayContact Load : Low PowerModel Number : SLC-24VDC-SL-ASize : Length: 31.8 mm;Width: 27.4 mm;Height: 28 mm
  • Relays / Voltage Monitoring Relays
Model NSXVIT
Brand Name NSXVIT
Part Number NSXVIT
Contact Type Normally Closed
Manufacturer NSXVIT
Mounting Type Chassis Mount
Connector Type Clamp
Current Rating 0.01 Amps
Contact Material Aluminum
Specification Met UL
Contact Current Rating 1 Amps
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
141 ratings | 58 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (109)
4 stars
7% (10)
3 stars
4% (6)
2 stars
2% (3)
1 star
10% (14)